Založ si blog

Nové tváre, nové tváre – žiadny názor, len bezobsažný marketing

Progresívna liberálna elita si maľuje svoje politické projekty len za účelom prevzatia moci, bez toho aby musela zažívať realitu každodenného boja o holé prežitie obyčajných ľudí.

Napokon boli sme svedkami toho aj dnes, najmä tí, ktorí sledovali debatu na TA3 a stret Trubana (Progresívne Slovensko) a Tomáša (Smer-SD).

Konzervatívne a realistické videnie sveta a praktická politika príčetných ľudí, musí dostať novú dynamiku aby sme vedeli čeliť úspešnej manipulácii verejnej mienky s masívnou podporou väčšiny médii zaľúbených  do nových, tentokrát progresívnych a liberálnych mesiášov.

Konflikt medzi úspešnou časťou mladých mestských elít a zbytkom krajiny sa vyostruje a hrozí radikalizáciou nastávajúceho politického zápasu o podiel na moci v postficovskej ére.

V zápase o holé prežitie sa predseda Smeru vráti k osvedčenému štýlu politiky konfrontácie a hľadania nepriateľa.

Politické projekty typu “Kiskova strana”, či Harabinova partička “Harabinovci “, len v plnej nahote odhaľujú bezobsažnosť slovenskej politiky, postavenej na arogantnej vôli k moci.

Populistické hnutia typu Matovič či Kollár vyčerpali svoj potenciál a už nemajú hodnotovo a ani personálne čo ponúknuť.

Reálna politika reprezentovaná reálnou hodnotovou politickou stranou má šancu na úspech ak celý svoj potenciál sústredí na zvýšenie kvality života a životnej úrovne ľudí čo často musia mať i dve zamestnania, aby vedeli splácať hypotéku, či úplatok za lekára alebo miesto v starobinci.

Jednoducho prichádza čas umiernenej kultivovanej národnej strany so silnými sociálno – zdravotníckymi témami.

Úplne čítankovým príklad bezobsažnosti politiky na Slovensku, je proces vzniku tzv. Kiskovej strany.

Strana, ktorá nemá známy program, členov, právne ani neexistuje, sa cez „pokútnych vyvolávačov dažďa“ dostáva do prieskumov verejnej mienky s cieľom vzbudzovať emócie a očakávania. Média a prieskumné agentúry sa tak priamo podieľajú  – samozrejme za peniaze, na tomto procese. Stali sa súčasťou a nástrojom politického zápasu. Dnes robia iba jednostrannú nadprácu namiesto toho, aby kládli Kiskovi nástojčivé otázky na vysvetlenie jeho vlastných káuz. Tie už úpenlivo mažú z jeho príbehu pri uvádzaní Kiskovych súkmeňovcov do politického života.

Strany bez reálneho členstva – ešte aj podpisy potrebné na vznik a registráciu zabezpečujú agentúrami. Politika  tak stráca svoju demokratickú legitimitu.

Politický zápas, tak prestáva byť zápasom ideí o čo najlepšiu správu krajiny a budúcnosť jej občanov, ale redukuje sa len na čo najväčší podiel na moci po voľbách. Ba horšie iba sprostredkovaným naplnením mocenskej ambície nových technologických oligarchov a zahraničných donorov.

Vrátiť politike miesto v spoločnosti, ktoré jej prináleží a nastaviť férové pravidlá politického zápasu, je jedna z najdôležitejších úloh pre zdravý a demokratický rozvoj spoločnosti. Cesta k tomu môže byť aj cez zmenu volebného systému a rozdelenie Slovenska na 4 alebo 8 volebných obvodov.

Nadchádzajúce voľby tak budú zápasom so skutočným zlom. So zlom v podobe marketingovej nepolitickej politiky.

Po tridsiatich rokoch od novembra 1989 tak ideme zápasiť o samú podstatu parlamentnej demokracie a legitimity moci.

Len dvíham varovný prst! Aj dnes sme mali možnosť vidieť vajatanie na štýl: nové tváre, nové tváre – žiadny názor.

To je tá sľubovaná zmena?

Politiku ovládli exoti, šašovia a liberálna lúza

15.08.2019

Jeden – šéf progresívcov, fajčil marihuanu, ochutnal aj opojné účinky LSD a dokonca sú podozrenia, že nebol len konzumentom, ale aj dílerom (5 gramov bieleho). Zbohatol na start-upoch, o ktorých sme pred pár rokmi nemali ani šajnu. To má byť budúci premiér podľa „novej“ liberálnej opozície. Ďalší z nových politikov má byť na čele Spolu. Ten však už toľkokrát [...]

Odpútať Slovensko od V4 by bolo prehrou

16.07.2019

Ideológ liberalizmu Michal Havran na autorskej strane denníka SME opäť priamočiaro naznačuje, čo bude hlavná úloha prezidentky Čaputovej. Okrem vytrvalej podpory Progresívneho Slovenska a liberálnej ideológie je to dovolím si citovať autora „odpútať Slovensko od V4“. Presne v duchu hesla treba zaútočiť na najslabší článok reťazca. Autor podsúva myšlienku, že [...]

Čaputová – Truban – Hlina

15.07.2019

Prezidentka Čaputová plní od svojho nástupu do úradu úlohy na 100% a drží líniu, ktorú vytýčili jej chlebodarcovia. V kontexte zoskupenia krajín V4 je v pozícii trójskeho koňa, voči stávajúcim trom štátom, ktoré v rámci krajín EU jednoznačne zastávajú národno-konzervatívne stanovisko pri vyjednávaní o budúcej podobe EU, čo sa ukázalo aj pri nominácii na [...]

Medveď / Arthur /

Lichtenštajnský princ zastrelil "najväčšieho" medveďa v Rumunsku, prípad sa vyšetruje ako možné pytliactvo

06.05.2021 08:17

Princ Emanuel dostal výnimku na odstrel agresívnej medvedice, zastrelil však 17-ročného samca, ktorý sa k okolitým domom nikdy nepribližoval. Lov medveďov je v Rumunsku zakázaný.

Milan Ftorek

Aktivista: Viceprimátor Martina sa mi vyhráža

06.05.2021 07:51

Po kritike parkovacej politiky v Martine a odkazu, že viceprimátor, jeden z autorov projektu, by sa mal hanbiť, padli slová o trestnom oznámení.

Zbraň / Nábojnica / Streľba /

Južná Karolína kvôli nedostatku smrtiacich injekcií zavádza popravy zastrelením

06.05.2021 07:45

Od roku 1977, keď bol v USA obnovený trest smrti, popravcovia zastrelili celkom troch väzňov, všetkých v štáte Utah.

Finnegan Lee Elder

Dvojicu Američanov, obvinenú z vraždy policajta, odsúdili v Taliansku na doživotie

06.05.2021 06:37

Lee Elder (21) sa k vražde 35-ročného karabiniera priznal, Natale-Hjorth (21) pomohol skryť vražednú zbraň, a preto podľa talianskeho práva čelil rovnakému obvineniu z vraždy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 109531x
Priemerná čítanosť článkov: 3651x

Autor blogu

Kategórie